Strážci Galaxie recenze

Marvel na nás již několik let chrlí jednu komiksovku za druhou a ve svém tempu nehodlá jen tak polevit, takže nás v nejbližších letech čekají další Avengers a spousta jejich sólovek. Komiksy zkrátka momentálně vládnou filmovému plátnu a studio Marvel z toho chce logicky vytěžit maximum a zároveň stále bavit a překvapovat něčím novým. Studio se tak rozhodlo poprat se s nelehkých úkolem, oživit komiks s mluvícím mývalem a chodícím stromem a docílit toho, že dokáže obstát v dnešní těžké konkurenci právě už zmíněných Avengers. Já tomu nevěřila, čekala jsem velkou blbinu, ale v kině jsem byla mile překvapená a bavila se více, než u většiny jiných marvelovek.

Marvelu se zde otevřel zcela nový svět, vlastně bych měla napsat celý vesmír. Opravdu nepřeháním, když napíši, že Strážci Galaxie klidně mohli být novými Star Wars, je zde hned několik momentů, které až překvapivě fungují i po emocionální rovině. Celý ten vesmír měl na to, aby se v něm odehrávala další epická sága, právě to asi zamrzí nejvíce, že se Marvel nejspíše bojí, mohl totiž vytvořit zcela novou mytologii, ale raději se rozhodl vsadit na jistotu. Je tedy absolutně jedno, že se děj odehrává na několika planetách, objevuje se zde mnoho živočišných ras a postav, které mají dost zajímavou minulost na to, aby je chtěl divák poznat do hloubky, to vše ustupuje do pozadí, Strážci Galaxie jsou tak vlastně úplně stejným filmem jako jiné marvelovky.

Jak moc se Vám ve výsledku Strážci budou líbit, záleží právě na tom, jak Vám sedne humorná stránka filmu, právě na té totiž celý film stojí a většina vtipů se skládá z toho, jak někdo někoho nazývá idiotem, blbcem, debilem a imbecilem, jakmile na toto nepřistoupíte, pravděpodobně budete často v kině kroutit hlavou. Mně právě humor sedl, a ačkoliv mě pár věcí, které jsem popsala výše, mrzelo, nemůžu zapřít to, že jsem se v kině bavila přímo královsky od první do poslední minuty. Ať už si o Rocketovi (ten mluvící mýval) myslíte cokoliv, věřte, po zhlédnutí to bude momentálně vaše nejoblíbenější postava.

Právě díky sympatické partě a výborným hláškám si ani nestihnete uvědomit ty horší stránky filmu. Naprosto zapomenete vnímat, že film vlastně nemá pořádného záporáka (už teď si ho vůbec nevybavuji), film Vás pohltí i akční stránkou, která je super, navíc doplněná o výběr starých hitů, takže budete mít chuť nejednou tancovat společně s hlavním hrdinou. Sázka na jistotu, která zkrátka vyšla.

Návštěvu kina jednoznačně doporučuji, čím víc o filmu přemýšlím, tím víc si uvědomuji, že jsem se u žádné jiné marvelovky tolik nebavila, to je vlastně taky to, co očekáváme od pořádného letního blockbusteru a svou misi Strážci Galaxie splnili znamenitě.

Hodnocení: 80%