The Finest Hours

Chris Pine se proslavil především díky postavě kapitána Kirka v úspěšném restartu Star Treku J.J.Abramse. Vidět jsme ho mohli i v dalších akčních filmech jako Tohle je válka!, nebo Jack Ryan: V utajení, ani jeden z těchto filmů se však nesetkal zrovna s dobrými ohlasy a nedá se ani mluvit o komerčním úspěchu. Chris to teď tedy zkouší jinak a ambice se mu rozhodně upřít nedají. Letos ho uvidíme například po boku Margot Robbie v mrazivé sci-fi romanci Z for Zachariah.

A dalším zajímavým projektem je právě The Finest Hours. Film je inspirován skutečnými událostmi, kdy roku 1952 na pobřeží Nové Anglie zuřila jedna z nejhorších bouří všech dob. Hlavními hrdiny je čtveřice mužů, která se vydává do ledového rozbouřeného pekla hledat přeživší z ropného tankeru, který bouře silně poškodila a několik námořníků tak zoufale čeká na záchranu.

The Finest Hours není film s příliš velkým rozpočtem, už v traileru je vidět až příliš moc jedniček a nul, romantická linka také zatím působí lehce otravně a zbytečně. Uvidíme, jak to bude fungovat jako celek, ale při troše štěstí by z toho mohl být povedený a napínavý thriller, navíc Chrisovi tato poloha docela sedí. V dalších rolí uvidíme například Erica Banu, nebo Caseyho Afflecka. Film má českou premiéru 21.ledna 2016.