Brooklyn trailer

Saoirse Ronan byla již od její první větší role ve filmu Pokání (za které byla v pouhých třinácti letech nominována na oscara) předvídaná velká herecká budoucnost. Vybírá si zajímavé a různorodé role a nedá se jí upřít obrovská pracovitost. Nyní dosáhla věku, kdy se může zbavit nálepky dětské hvězdičky a vybírat si dospělé role, mezi ty se jistě bude řadit i film Brooklyn.

Ten vypráví příběh dívky Ellis Lace (Saoirse Ronan), která se v roce 1950 stěhuje z rodného Irska do New Yorku s vidinou lepší budoucnosti. Seznamuje se zde s mladým údržbářem Tonym (Emory Cohen) a oba se do sebe vášnivě zamilují. Po smrti své sestry se však Ellis musí vrátit zpět do Irska, kde navazuje vztah s Jimem (Domhnall Gleeson). Ellis se tak ocitá nejen mezi dvěma muži, ale zároveň se musí rozhodnout, kde přesně se vlastně to její místo na slunci nachází.

Děj možná nezní příliš originálně, nicméně trailer zaujal především díky přesvědčivé a charismatické Saoirse. Režie se ujal John Crowley, který má na svědomí výborné indie drama Ten kluk s Andrew Garfieldem. Vedle Saoirse se objeví například sympaťák a čím dál tím více obsazovaný Domhnall Gleeson. Česká premiéra je stanovena na 25. února 2016.