Pan trailer

Joe Wright je režisér, na jehož filmy budu zvědavá vždy. Když někdo natočí pět filmů a z toho se dva dostanou mezi Vaše nejoblíbenější, asi se není čemu divit. Wright umí nádherný vizuál, což dokázal především u svých kostýmních dramat (Pýcha a předsudek, Pokání, Anna Karenina). Jeho styl mi neuvěřitelně sedí, hraje si s každým záběrem, nebojí se být originální a stále jsem přesvědčená, že od tohoto člověka uvidíme jednou velké věci. Spousta lidí bude jistě namítat, že Pan je jen studiová zakázka a do jisté míry mají možná pravdu, na druhou stranu si Wright může poprvé vyzkoušet práci s tak velkou produkcí a se spoustou vizuálních efektů. A pokud navíc film vydělá dost peněz, bude si pak moct jistě Wright natočit svůj vysněný projekt.

Petr Pan je v Americe nesmírně populární pohádka, která již byla zfilmovaná v různých podobách nesčetněkrát. Tentokrát se však bude jednat o origin, čili se bude odehrávat v době, kdy byl Petr ještě obyčejný kluk a Hook stál na straně dobra. Pravděpodobně uvidíme, jak se z těchto dvou stali nepřátelé na život a na smrt. Před pár dny vyšel finální trailer a já si nemůžu pomoct, ale mi se prostě líbí. Ano, překypuje velkým množstvím barev a šílenými postavami, na druhou stranu se stále jedná o pohádkový příběh, takže vyčítat mu to, mi nepřijde úplně správně.

Pan je pravděpodobně film, od kterého nikdo moc nečeká, ale právě díky tomu může už jen velmi překvapit, však si vzpomeňte na letošní Popelku. Film bude mít českou premiéru 8. října 2015 a já u toho rozhodně nebudu chybět.