Trailer: Batman vs. Superman

Před pár dny se objevil nový trailer k velmi očekávanému filmu Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti a já se přiznám, že mám z něho dost smíšené pocity. Ne z traileru jako takového, ale spíše z předvedeného materiálu. Přitom začátek je skvělý, dialog dvou ikonických postav Bruce Wayna a Klarka Kenta je velmi působivý, atmosférou podobný nolanovému Batmanovi, jenže pak přijde na scénu Lex Luthor, já patřím mezi ty, kteří z ohlášení Jesseho Eisenberga do této byli nadšení, čekala jsem silné chytré dialogy typu The Social Network, ale teď přišlo silné vystřízlivění. Lex v traileru působí neskutečně otravně a navíc Jesse silně přehrává, samozřejmě v kontextu to možná celé bude působit úplně jinak, alespoň v to doufám. To naopak všemi nenáviděný Ben Affleck (jako herec) si překvapivě krade celý trailer pro sebe.

Dalším nemilým překvapením je, že trailer až příliš spoileruje. Vůbec nechápu, zda to má studio zapotřebí, na Batmana vs. Supermana by se řítily davy, i kdyby trailery ukázaly jen tváře hrdinů a jejich logo, je to hrozná škoda, protože už teď mám dojem, že docela přesně dokážeme odhadnout celkový děj filmu.

No na výsledek si každopádně musíme počkat do 24. března 2016, ať už to ale dopadne jakkoliv, stále se bude jednat o velkou filmovou událost.